Lato oficjalnie dobiega końca... Siedząc na kolejnej lekcji, powoli odpływając w objęcia podstępnego Boga Snu spoglądasz przez brudną szybę ze smutkiem zdając sobie sprawę, że za chwilę wszystko to, co widzisz, stanie się jedną, wielką depresją... Idziesz do szkoły – ciemno, wracasz ze szkoły – mrok, a Ty, brodząc przez suche liście, które dawno już zapomniały czym jest zieleń, marzysz o zestawie ratunkowym dla każdego otaku: ciepłym kocu, ulubionej mandze lub anime i... Czekaj, czekaj, stop! Przecież jest wspaniała pogoda, słońce świeci, ptaszki ćwierkają ulubione openingi, a my witamy jesień kolejną edycją Podkarpackiego Festiwalu Kultury Japońskiej "Lotus" odbywającego się jak zwykle w Rzeszowie.

Impreza jak zwykle będzie trwała 2 dni. Jesteśmy pewni, że każdy z Was znajdzie coś dla siebie. Dzięki różnorodnym prelekcjom z przyjemnością wprowadzimy wszystkich do świata starożytnej jak i współczesnej kultury kraju kwitnącej wiśni, a dzięki wielu innym dodatkowym atrakcjom Wasz plan dnia będzie wypełniony zabawą w dokładnie stu procentach plus jeden.

Jesienna edycja Festiwalu jest już czwartym z cyklu wydarzeniem organizowanym na Podkarpaciu a jego początki sięgają do wydarzenia "Dwa Oblicza Japonii", gdzie grupy "Lotus" i "Klan Tygrysa" nabierały pierwszych szlifów przy organizacji tego typu imprez w regionie. Doświadczenia tam zdobyte zaowocowały już w grudniu 2015, w którym to odbył się pierwszy Podkarpacki Festiwal Kultury Japońskiej "Lotus", a jego dwie kolejne edycje, letnia i zimowa, w roku 2016. Teraz podbijamy kolejną porę roku – jesień. Wszystkie poprzednie edycje, jak i ta, bez wyjątku tworzona jest przez kilka współpracujących ze sobą grup, dzięki którym nie jest to kolejny, bezbarwny jarmark jakich wiele na tym świecie, lecz impreza która łączy ludzi za pomocą ich pasji i różnorodnych zainteresowań. Wszystko to sprawia, że każde wydarzenie ma niepowtarzalną, rodzinna atmosferę, którą tworzą nie tyle sami organizatorzy, lecz przede wszystkim Wy – nasi goście.

Podkarpacki Festiwal Kultury Japońskiej "Lotus" odbędzie się w III Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida, przy ulicy Fryderyka Szopena 11 w Rzeszowie. Jest to nie tylko szkoła, ale również niezwykle klimatyczne miejsce, które, mamy nadzieję, będziecie z sentymentem wspominać długo po Festiwalu, a kto wie, może niektórzy z Was zostaną w nim na dłużej?

Pozostaje więc jeszcze jedno pytanie – dlaczego wciąż tu jesteście? Tęsknimy!

Reklama edycji Jesień 2017

Reklama edycji Lato 2016

Link start! - oficjalny start edycji Lato 2016

Lotus na turnieju Juggera - Pyrkon 2016

Nasze pierwsze wydarzenie - Dwa Oblicza Japonii