Rzeszowska Grupa Mangi i Anime "Lotus"

Grupa fanów Mangi i Anime, Japonii, komiksów, cosplayu, larpu i wszelkiej maści geekowskiej oraz nerdowskiej. Próbujemy utworzyć rzeszowski fandom dla wszystkich zainteresowanych tak, by nie musieli już tkwić przed monitorem, brnąć przez wymierające fora, czy czuć się inni. Wymieniamy się wiedzą, stronami, tytułami, próbujemy sił w każdym możliwym i dostępnym aspekcie. Organizujemy spotkania, gdzie dyskutujemy, śmiejemy się i bawimy w gry plenerowe. Nikogo nie krytykujemy, ale odcinamy od wszelkiej toksyny. Jeśli i Ty masz ochotę spróbować tańca fuzji z Dragon Ball’a, nauczyć wszystkich pieczęci z Naruto, porozciągać niczym Luffy z One Piece bądź zwyczajnie posłuchać - przyjdź, daj znać innym zainteresowanym, niech rzeszowski światek Otaku rozbłyśnie! Tutaj możesz do nas dołączyć. Na spotkaniach nie pijemy alkoholu, nie wnosimy innych używek.

Grupa Rekonstrukcyjna Trzeci Najemny Oddział Piechoty Japońskiej

Trzeci Najemny Oddział Piechoty Japońskiej to grupa zrzeszająca ludzi, którzy uwielbiają Japonię i odtwarzają jej epokę Sengoku (przełom XV i XVI wieku) skupiając się na drugiej połowie XVI wieku. Odtwarzają zarówno zwykłe codzienne życie różnych warstw społecznych jak również zbrojnych i walczących tamtej epoki. Od 8 lat zdobywają wiedzę oraz umiejętności potrzebne do odtwarzania rzemiosła, sztuk walki lub ceremonii szesnastowiecznej Japonii. Po więcej informacji zapraszamy na ich stronę oraz facebooka.

Grupa Rekonstrukcji Historycznej – Klan Tygrysa

Klan Tygrysa jest pierwszą w Polsce grupą odtwarzającą realia średniowiecznej Japonii. Jej początki sięgają 2001 roku. Działa na takich samych zasadach jak grupy odtwarzające realia europejskie. Różnica polega na tym, że za cel rekonstrukcji historycznej obrała średniowieczną Japonię. Jej działalność opiera się na cotygodniowych spotkaniach oraz treningach. Zajmuje się wiekami od VIII aż po XVI. Poprzez różne formy publicznej działalności (pokazy, turnieje, wystawy) przybliża tematykę średniowiecznej Japonii szerszej publiczności.

Zainteresowanych zapraszamy na spotkania, które odbywają się w każdy piątek w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie (II piętro, sala 201) o godz 19:00. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Rzeszowskie Stowarzyszenie Kendo

Rzeszowskie Stowarzyszenie Kendo powstało w 2004 roku z inicjatywy kilku entuzjastów japońskich sztuk walki. Z biegiem czasu chętnych przybywało i działalność nabierała tempa. W 2007 roku klub wszedł w skład Polskiego Związku Kendo, który czynnie wspierał naszą działalność. W ciagu 10 lat w rzeszowskim dojo trenowało dziesiątki osób, nierzadko pod okiem mistrzów z całej Polski. Członkowie RSK biorą czynny udział w zgrupowaniach i seminariach odbywających się w innych klubach, zdobywając niezbędne doświadczenie zawodnicze jak i instruktorskie. Kendo jest japońską odmianą szermierki sportowej, prowadzonej przy użyciu mieczy bambusowych. Jako sztuka walki wywodzi się bezpośrednio z bojowej szermierki samurajskiej o nazwie kenjutsu, której historia sięga XI wieku. Różne szkoły i formy kenjutsu rozwijały się aż do połowy XIX wieku (kiedy wprowadzono zakaz noszenia mieczy przez samurajów). Para-sportowa forma szermierki bojowej zrodziła się w początkach XVII wieku. Zastosowanie mieczy ćwiczebnych, najpierw drewnianych, a z czasem elastycznych konstrukcji bambusowych (shinai) oraz solidnych protektorów, wzorowanych na zbroi samurajskiej, pozwoliło ćwiczyć bardziej dynamicznie i toczyć walki sparingowe. Wprowadzone z czasem regulaminy treningu poszły w kierunku ograniczania dopuszczalnego obszaru zadawanych cięć, a także eliminacji technik zagrażających bezpieczeństwu walczących. Po więcej informacji zapraszamy tutaj.

Games Room

Nie ma nic lepszego niż odrobina rywalizacji przy planszówkowym stole, dlatego też nasz festiwalowy Games Room umożliwia grę w ponad 100 różnych tytułów, wszystko dzięki sklepowi GameKeeper, stowarzyszeniu Avalon oraz Rzeszowskiemu Klubowi Fantastyki "Nawigator".

Reklama edycji Jesień 2017

Reklama edycji Lato 2016

Link start! - oficjalny start edycji Lato 2016

Lotus na turnieju Juggera - Pyrkon 2016

Nasze pierwsze wydarzenie - Dwa Oblicza Japonii