Trzecia edycja Podkarpackiego Festiwalu Kultury Japońskiej "Lotus" odbyła się w zimowej aurze Rzeszowa w dniach 17-18 grudnia 2016r. W tych festiwalowych dniach pięć grup miłośników kultury kraju Kwitnącej Wiśni, którzy z pełnym zaangażowaniem przedstawiali swoje pasje, obrało sobie jeden cel - pokazać, dlaczego warto... tu i teraz... natychmiast!

Byli wśród nich:

  • Rzeszowska Grupa Mangi i Anime "Lotus"
  • Grupa Rekonstrukcyjna III Najemny Oddział Piechoty Japońskiej
  • Grupa Rekonstrukcji Historycznej - Klan Tygrysa
  • Klub Kendo
  • Games Room

Wszyscy członkowie Grup z nieustającym błyskiem w oku starali się zaszczepić w uczestnikach swoje pasje nie tylko poprzez prelekcje, omawiając temat od A do Z, ale również różnego rodzaju inspirujące warsztaty i pokazy, a także zwykłą, luźną, koleżeńską rozmowę. Niezmiennym celem każdej edycji Festiwalu jest ukazanie pasji drzemiącej w każdym miłośniku Japonii związanej nie tylko z mangą i anime, ale też innymi tematami kryjącymi się pod każdym płatkiem Kraju Kwitnącej Wiśni.

Impreza miała miejsce w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie przy ulicy Osmeckiego 51, a wszyscy zagubieni uczestnicy otrzymali dokładne wskazówki dotyczące dojazdu i plan wszystkich atrakcji. Odbywały się one jednocześnie w kilku tematycznych salach. Salą Historyczną rządziły nieprzerwanie III Najemny Oddział Piechoty Japońskiej oraz Klan Tygrysa. Dzięki licznym warsztatom i prelekcjom można było przenieść się na chwilę do świata średniowiecznej Japonii, poznać ówczesne stroje, wojowników oraz ich ekwipunek, a także spróbować swoich sił w kaligrafii i nabrać pierwszych szlifów w tworzeniu origami. W Sali japońskich Inspiracji można było poznać tę piękniejszą, artystyczną stronę Japonii związaną z malarstwem, a w ramach dowodu uczestnictwa opuścić ją z tatuażem (zmywalnym) wykonanym na własnym ciele. Ogrom i jeszcze więcej informacji na temat mangi i anime przygotowała Grupa Lotus w Sali... Lotus. Spragnieni rywalizacji uczestnicy Festiwalu mogli dowolnie wybierać pomiędzy pojedynkiem na arenie gier planszowych w specjalnie przygotowanym Games Roomie, odrobiną ruchu w tańcu na matach DDR, a pokonaniem większej ilości przeciwników w Sali Integracji i Wspólnej Gry. Na pragnących odpoczynku i zmęczonych czekał spokojny Green Room, a na głodnych i spragnionych urocze kelnerki i przystojni butlerzy w Maido Cafe. Każdy uczestnik Festiwalu, poza potężną dawką emocji, otrzymał swój własny identyfikator dający dostęp do wszystkich atrakcji, a w sobotni wieczór brał udział we wspólnym odpaleniu zimnych ogni.

Zapraszamy do przeglądania galerii z tej edycji Festiwalu!

Reklama edycji Jesień 2017

Reklama edycji Lato 2016

Link start! - oficjalny start edycji Lato 2016

Lotus na turnieju Juggera - Pyrkon 2016

Nasze pierwsze wydarzenie - Dwa Oblicza Japonii